Tijdschema atletiekonderdelen Olympische Spelen Tokio

door 17 jul, 2021Hardloopnieuws0 Reacties

Select 2022 - 2Select 2022 - 2

De Olympische Spelen beginnen op 23 juli en zal eindigen op 8 augustus, de atletiekfan moet dan nog wel even wachten want de eerste atletiekwedstrijden beginnen vanaf 30 juli. De atletiek sport bestaat uit 48 onderdelen en hiermee kunnen dus 144 medailles gewonnen worden.

RunningPlus heeft hieronder een tijdschema van de atletiekonderdelen tijdens de Olympische Spelen in Tokio onder elkaar gezet. Zo weet je precies wat wanneer is en hoef je niks te missen (wel moet je vroeg uit bed, of laat naar bed naar om de meeste onderdelen te bekijken). De tijden hieronder zijn Nederlandse tijden (in Tokio is het 7 uur later). Nederland gaat met 44 atleten naar Tokio, bekijk hier wie dit zijn.

Kantel je scherm om het tijdschema optimaal te kunnen lezen op je mobiel.

Dag 1: vrijdag 30 juli:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:003000 meter steeplechaseronde 1 – heat 1mannen
02:15hoogspringenQ A+Bmannen
02:173000 meter steeplechaseronde 1 – heat 2mannen
02:343000 meter steeplechaseronde 1 – heat 3mannen
02:45discuswerpenQ Amannen
02:55800 meterronde 1 – heat 1vrouwen
03:03800 meterronde 1 – heat 2vrouwen
03:11800 meterronde 1 – heat 3vrouwen
03:19800 meterronde 1 – heat 4vrouwen
03:27800 meterronde 1 – heat 5vrouwen
03:35800 meterronde 1 – heat 6vrouwen
03:55400 meter hordenronde 1 – heat 1mannen
04:03400 meter hordenronde 1 – heat 2mannen
04:11400 meter hordenronde 1 – heat 3mannen
04:19400 meter hordenronde 1 – heat 4mannen
04:20discuswerpenQ Bmannen
04:27400 meter hordenronde 1 – heat 5mannen
04:40100 meterronde 1 – heat 1vrouwen
04:48100 meterronde 1 – heat 2vrouwen
04:56100 meterronde 1 – heat 3vrouwen
05:04100 meterronde 1 – heat 4vrouwen
05:12100 meterronde 1 – heat 5vrouwen
05:20100 meterronde 1 – heat 6vrouwen
05:28100 meterronde 1 – heat 7vrouwen
12:005000 meterronde 1 – heat 1vrouwen
12:05hink-stap-springenQ A/Bvrouwen
12:25kogelstotenQ A/Bvrouwen
12:265000 meterronde 1 – heat 2vrouwen
13:004 x 400 meter estafetteronde 1 – heat 1mix
13:124 x 400 meter estafetteronde 1 – heat 2mix
13:3010.000 meterfinalemannen

Dag 2: zaterdag 31 Juli:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:00400 meter hordenronde 1 – heat 1vrouwen
02:08400 meter hordenronde 1 – heat 2vrouwen
02:16400 meter hordenronde 1 – heat 3vrouwen
02:24400 meter hordenronde 1 – heat 4vrouwen
02:30discuswerpenQ A+Bvrouwen
02:32400 meter hordenronde 1 – heat 5vrouwen
02:40polsstokhoogspringenQ A+Bmannen
02:50800 meterronde 1 – heat 1mannen
02:58800 meterronde 1 – heat 2mannen
03:06800 meterronde 1 – heat 3mannen
03:14800 meterronde 1 – heat 4mannen
03:22800 meterronde 1 – heat 5mannen
03:30800 meterronde 1 – heat 6mannen
03:45100 meter hordenronde 1 – heat 1vrouwen
03:53100 meter hordenronde 1 – heat 2vrouwen
03:55discuswerpenQ A+Bvrouwen
04:01100 meter hordenronde 1 – heat 3vrouwen
04:09100 meter hordenronde 1 – heat 4vrouwen
04:17100 meter hordenronde 1 – heat 5vrouwen
04:35100 metervoorronde heat 1mannen
04:43100 metervoorronde heat 2mannen
04:51100 metervoorronde heat 3mannen
04:59100 metervoorronde heat 4mannen
12:10verspringenQ A+Bmannen
12:15100 meterhalve finale 1vrouwen
12:23100 meterhalve finale 2vrouwen
12:31100 meterhalve finale 3vrouwen
12:45100 meterronde 1 – heat 1mannen
12:53100 meterronde 1 – heat 2mannen
13:01100 meterronde 1 – heat 3mannen
13:09100 meterronde 1 – heat 4mannen
13:15discuswerpenfinalemannen
13:17100 meterronde 1 – heat 5mannen
13:25100 meterronde 1 – heat 6mannen
13:33100 meterronde 1 – heat 7mannen
13:50800 meterhalve finale 1vrouwen
13:56800 meterhalve finale 2vrouwen
14:02800 meterhalve finale 3vrouwen
14:354 x 400 meter estafettefinalemix
14:50100 meterfinalevrouwen

Dag 3: zondag 1 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:10kogelslingerenQ Avrouwen
02:403000 meter steeplechaseronde 1 – heat 1vrouwen
02:50verspringenQ A+Bvrouwen
02:553000 meter steeplechaseronde 1 – heat 1vrouwen
03:103000 meter steeplechaseronde 1 – heat 2vrouwen
03:35kogelstotenfinalevrouwen
03:40kogelslingerenQ Bvrouwen
03:45400 meterronde 1 – heat 1mannen
03:53400 meterronde 1 – heat 2mannen
04:01400 meterronde 1 – heat 3mannen
04:09400 meterronde 1 – heat 4mannen
04:17400 meterronde 1 – heat 5mannen
04:25400 meterronde 1 – heat 6mannen
12:10hoogspringenfinalemannen
12:15100 meterhalve finale 1mannen
12:23100 meterhalve finale 2mannen
12:31100 meterhalve finale 3mannen
12:45100 meter hordenhalve finale 1vrouwen
12:53100 meter hordenhalve finale 2vrouwen
13:01100 meter hordenhalve finale 3vrouwen
13:20hink-stap-springenfinalevrouwen
13:25800 meterhalve finale 1mannen
13:35800 meterhalve finale 2mannen
13:45800 meterhalve finale 3mannen
14:05400 meter hordenhalve finale 1mannen
14:15400 meter hordenhalve finale 2mannen
14:25400 meter hordenhalve finale 3mannen
14:50100 meterfinalemannen

Dag 4: maandag 2 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:00kogelslingerenQ Amannen
02:351500 meterronde 1 – heat 1vrouwen
02:431500 meterronde 1 – heat 2vrouwen
02:511500 meter3ronde 1 – heat 1vrouwen
03:20verspringenfinalemannen
03:30kogelslingerenQ Bmannen
03:30200 meterronde 1 – heat 1vrouwen
03:38200 meterronde 1 – heat 2vrouwen
03:46200 meterronde 1 – heat 3vrouwen
03:54200 meterronde 1 – heat 4vrouwen
04:02200 meterronde 1 – heat 5vrouwen
04:10200 meterronde 1 – heat 6vrouwen
04:18200 meterronde 1 – heat 7vrouwen
04:50100 meter hordenfinalevrouwen
12:20polsstokhoogspringenQ A+Bvrouwen
12:25200 meterhalve finale 1vrouwen
12:32200 meterhalve finale 2vrouwen
12:39200 meterhalve finale 3vrouwen
13:00discuswerpenfinalevrouwen
13:05400 meterhalve finale 1mannen
13:13400 meterhalve finale 2mannen
13:21400 meterhalve finale 3mannen
13:40400 meter hordenhalve finale 1vrouwen
13:45400 meter hordenhalve finale 2vrouwen
13:50400 meter hordenhalve finale 3vrouwen
14:153000 meter steeplechasefinalemannen
14:405000 meterfinalevrouwen

Dag 5: dinsdag 3 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:00hink-stap-springenQ A+Bmannen
02:051500 meterronde 1 – heat 1mannen
02:161500 meterronde 1 – heat 2mannen
02:20speerwerpenQ Avrouwen
02:271500 meterronde 1 – heat 3mannen
02:45400 meterronde 1 – heat 1vrouwen
02:53400 meterronde 1 – heat 2vrouwen
03:01400 meterronde 1 – heat 3vrouwen
03:09400 meterronde 1 – heat 4vrouwen
03:17400 meterronde 1 – heat 5vrouwen
03:25400 meterronde 1 – heat 6vrouwen
03:50speerwerpenQ Bvrouwen
03:50verspringenfinalevrouwen
04:05200 meterronde 1 – heat 1mannen
04:13200 meterronde 1 – heat 2mannen
04:21200 meterronde 1 – heat 3mannen
04:29200 meterronde 1 – heat 4mannen
04:37200 meterronde 1 – heat 5mannen
04:45200 meterronde 1 – heat 6mannen
04:53200 meterronde 1 – heat 7mannen
05:20400 meter hordenfinalemannen
12:10110 meter hordenronde 1 – heat 1mannen
12:15kogelstotenQ Amannen
12:18110 meter hordenronde 1 – heat 2mannen
12:20polsstokhoogspringenfinalemannen
12:26110 meter hordenronde 1 – heat 3mannen
12:34110 meter hordenronde 1 – heat 4mannen
12:42110 meter hordenronde 1 – heat 5mannen
13:005000 meterronde 1 – heat 1mannen
13:205000 meterronde 1 – heat 2mannen
13:35kogelslingerenfinalevrouwen
13:40kogelstotenQ Bmannen
13:50200 meterhalve finale 1mannen
13:58200 meterhalve finale 2mannen
14:06200 meterhalve finale 3mannen
14:25800 meterfinalevrouwen
14:50200 meterfinalevrouwen

Dag 6: woensdag 4 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:00100 meter tienkampheat 1mannen
02:05speerwerpenQ Amannen
02:08100 meter tienkampheat 2mannen
02:16100 meter tienkampheat 3vrouwen
02:35100 meter horden zevenkampheat 1vrouwen
02:43100 meter horden zevenkampheat 2vrouwen
02:51100 meter horden zevenkampheat 3vrouwen
02:55verspringen tienkampgroep A+Bmannen
03:35speerwerpenQ Bmannen
03:35hoogspringen zevenkampgroep A+Bvrouwen
04:00110 meter hordenhalve finale 1mannen
04:08110 meter hordenhalve finale 2mannen
04:16110 meter hordenhalve finale 3mannen
04:30400 meter hordenfinalevrouwen
04:40kogelstoten tienkampgroep A+Bmannen
11:30hoogspringen tienkampgroep A+Bmannen
12:001500 meterhalve finale 1vrouwen
12:05kogelstoten zevenkampgroep A+Bvrouwen
12:121500 meterhalve finale 2vrouwen
12:30400 meterhalve finale 1vrouwen
12:38400 meterhalve finale 2vrouwen
12:46400 meterhalve finale 3vrouwen
13:003000 meter steeplechasefinalevrouwen
13:15kogelslingerenfinalemannen
13:30200 meter zevenkampheat 1vrouwen
13:38200 meter zevenkampheat 2vrouwen
13:46200 meter zevenkampheat 3vrouwen
14:05800 meterfinalemannen
14:30400 meter tienkampheat 1mannen
14:38400 meter tienkampheat 2mannen
14:46400 meter tienkampheat 3mannen
14:55200 meterfinalemannen

Dag 7: donderdag 5 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
02:00110 meter horden tienkampheat 1mannen
02:08110 meter horden tienkampheat 2mannen
02:10hoogspringenQ A+Bvrouwen
02:16110 meter horden tienkampheat 3mannen
02:40verspringen zevenkampgroep A+Bvrouwen
02:50discuswerpen tienkampgroep Amannen
03:004 x 100 meter estafetteheat 1vrouwen
03:094 x 100 meter estafetteheat 2vrouwen
03:55discuswerpen tienkampgroep Bmannen
04:00hink-stap-springenfinalemannen
04:05kogelstotenfinalemannen
04:304 x 100 meter estafetteheat 1mannen
04:394 x 100 meter estafetteheat 2mannen
04:55110 meter hordenfinalemannen
05:30speerwerpen zevenkampgroep Avrouwen
05:45polsstokhoogspringen tienkampgroep A+Bmannen
05:40speerwerpen zevenkampgroep Bvrouwen
09:3020 km snelwandelenfinalemannen
12:15speerwerpengroep Amannen
12:20polsstokhoogspringenfinalevrouwen
12:254 x 400 meter estafetteheat 1vrouwen
12:374 x 400 meter estafetteheat 2vrouwen
13:001500 meterhalve finale 1mannen
13:101500 meterhalve finale 2mannen
13:20speerwerpengroep Bmannen
14:00400 meterfinalemannen
14:20800 meter zevenkampheat 1vrouwen
14:30800 meter zevenkampheat 2vrouwen
14:401500 tienkampheat 1mannen

Dag 8: vrijdag 6 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
22:3050 km snelwandelenfinalemannen
09:3020 km snelwandelenfinalevrouwen
13:254 x 400 meter estafetteheat 1mannen
13:374 x 400 meter estafetteheat 2mannen
13:50speerwerpenfinalevrouwen
14:005000 meterfinalemannen
14:35400 meterfinalevrouwen
14:501500 meterfinalevrouwen
15:304 x 100 meter estafettefinalevrouwen
15:504 x 100 meter estafettefinalemannen

Dag 9: zaterdag 7 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
00:00Marathonfinalevrouwen
12:35hoogspringenfinalevrouwen
12:4510.000 meterfinalevrouwen
13:00speerwerpenfinalemannen
13:401500 meterfinalemannen
14:304 x 400 meter estafettefinalevrouwen
14:504 x 400 meter estafettefinalemannen

Dag 10: zondag 8 augustus:

TijdOnderdeelRondeGeslacht
00:00Marathonfinalemannen

De NOS zend alles live uit via www.nos.nl en er zal aandacht geschonken worden op tv bij de NOS en Eurosport.

(Wijzigingen en typefouten voorbehouden)

0 reacties

Een reactie versturen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Makkelijker afvallen met de juiste kennis.


Happy yoga maand abonnement

Lees ook

Pin It on Pinterest